mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
17 Kasım 2019 - Pazar 21:05
 
2019 GYS, Vaizlik ve Murakıplık Giriş Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?
02.11.2019 tarihinde gerçekleştirilen ‘2019 GYS, Vaizlik ve Murakıplık Giriş Sınavı’ sonuçları için bekleyiş sürüyor
DİYANET Haberi
2019 GYS, Vaizlik ve Murakıplık Giriş Sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı personeline yönelik ‘2019 Yılı Görevde Yükselme, Vaizlik ve Murakıplık Giriş Sınavı’, 2 Kasım 2019’da Anadolu Üniversitesi eliyle Adana, Ankara, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir ve Samsun olmak üzere 7 merkezde gerçekleştirildi.

Sınava giren adayların sonuçlara dair bekleyişi sürüyor.

Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

Diyanet İşleri Başkanlığı, ‘2019 Yılı GYS, Vaizlik ve Murakıplık Giriş Sınavları’nın yazılı aşamasını gerçekleştirmek üzere Anadolu Üniversitesi ile iş birliği yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığı, sınav duyurusunun yapıldığı tarihten itibaren, başvuru, sınav yer ve tarih bilgileriyle birlikte sonuçların ne zaman açıklanacağını içeren bir takvim yayınladı.

Söz konusu takvime göre Anadolu Üniversitesi, ‘2019 Yılı GYS, Vaizlik ve Murakıplık Giriş Sınavı’ sonuçlarını 18 Kasım 2019’da açıklayacak.

Sınavın yazılı sonuçlarının ilan edilmesiyle birlikte adaylar ikinci aşama olan ‘mülakat’ sürecine girecek.

Yazılı sınav sonuçlarına göre, her bir unvan için belirlenen kontenjanın üç katı aday, Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılacak mülakata girecek.

Sınavın yazılı sınav sonuçlarına dair itirazlar; 18.11.2019 - 22.11.2019 tarihleri arasında, Anadolu Üniversitesinin https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr/ internet adresi üzerinden ‘Aday İşlemleri Sistemi’ bölümünde yer alan ‘Sınav İtiraz Formunu’ eksiksiz olarak doldurmak kaydıyla 10 TL. ücret karşılığında yapılabilecek.

Sözlü sınav yer ve tarih bilgileri ise gerekli hazırlıkların tamamlanmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığınca ilan edilecek.

mbsts kitabı

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2019, GYS,, Vaizlik, ve, Murakıplık, Giriş, Sınavı, sonuçları, ne, zaman, açıklanacak?,
Haber Yazılımı