mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
07 Eylül 2018 - Cuma 11:40
 
Başkan Erbaş, İlahiyat Fakültelerinden O Bölümü Açmalarını İstedi
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “ İl Buluşmaları” kapsamında gittiği Kütahya’da İlahiyat Akreditasyon Ajansı’nın düzenlediği “Kalite Yönetim Sistemi ve Dış Değerlendirici Eğitim Programı”na katıldı.
- Haberi
Başkan Erbaş, İlahiyat Fakültelerinden O Bölümü Açmalarını İstedi

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak okul öncesi din eğitimimiz var, İlahiyat fakültelerinde okulöncesi din eğitimi yok şu anda. Biz ısrarla ilahiyat fakültelerinde ya da eğitim fakültelerinde “Okul Öncesi Din Eğitimi” bölümünün açılmasını istiyoruz. Buna çok ihtiyacımız var. Biz 5 sene önce okul öncesi yani 4-6 yaş grubu Kur’an kursu programını başlattık 3 bin kadar öğrenciyle, şu an 150 bine ulaştık, 150 bin öğrencimiz oldu. Ve talepler o kadar fazla ki eğer taleplere cevap verebilsek öğretmen ihtiyacını karşılayamıyoruz. Yani İlahiyat fakültesinden ya da önlisanstan mezun olmuş şu an okul öncesi eğitim formasyonu almamış Kur’an kursu öğretmenlerimizi biz o sınıflara vermiyoruz. O formasyon olması lazım. Bunu nasıl karşılıyoruz? Milli Eğitim Bakanlığında Hayat boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz ortak çalışmalarla 360 saatlik sertifika programları yaptık. Bu programlara devam eden yüzyüze eğitim alan öğretmenlerimizi ancak o sınıflara sokuyoruz. Bu yüzden öğretmene ihtiyacımız var. dedi.

Diyanet Haberhttps://www.diyanethaber.com.tr/diyanet/baskan-erbas-ilahiyat-fakultelerinden-o-bolumu-acmalarini-istedi-h1525.html
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Erbaş,, İlahiyat, Fakültelerinden, O, Bölümü, Açmalarını, İstedi,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı