mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
31 Aralık 2014 - Çarşamba 22:16
 
Çalacak bir şey bulamayınca imama not bıraktılar
Karaman'da 2 kez hırsızlık amacıyla girdikleri camide çalacak bir şey bulamayan hırsızlar, imama not bırakarak bağış paralarını istedi.
- Haberi
Çalacak bir şey bulamayınca imama not bıraktılar

Alacasuluk Mahallesi'ndeki Otogar Camisi'nin imamı Osman Kutucu, camiye geldiğinde kapının açık olduğunu görünce içeri girdi. İmam odasının kapısının da kırılıp, karıştırıldığını fark eden Kutucu, polisi aradı. Odayı incelerken masanın üzerinde, hırsızların bıraktığı "Bağışları getir hoca" notunu okuyan ve şok olan Kutucu, makbuzların üzerine yazılan notu polise teslim etti.

Kutucu, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın bu hafta ikinci kez meydana geldiğini söyledi. Camide çalınacak bir şey olmadığını ifade eden imam Kutucu, şunları kaydetti: " Şaşırmış durumdayım. Camimizin fazla cemaati yok. Okumaya gelen öğrenciler var. Onlara dağıtmak için dolapta devamlı olarak kek bulundururum. Hırsızlar kekleri yemişler. Onlar para arıyor. Para ne arasın. Camiye yapılan yardımların karşılığında kestiğimiz makbuz defteri var. Para bulamayınca makbuzların üzerine 'Bağışları getir hoca' diye yazmışlar. Kapıyı demirle zorlayıp açmışlar. Bu hafta ikinci olay" İhbar üzerine camiye gelen polis ekibi, inceleme yaptı.

 


 

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: Çalacak, bir, şey, bulamayınca, imama, not, bıraktılar,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haberin Videosu
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Haber Yazılımı