mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
15 Kasım 2019 - Cuma 09:43
 
DİYANET'TEN YENİ GENELGE
DİN HİZMETLERİ İLE İLGİLİ YENİ GENELGE MÜFTÜLÜKLERE GÖNDERİLDİ
MEVZUAT Haberi
DİYANET'TEN YENİ GENELGE

Camilerden vatandaşlarımızın azami derecede istifade edebilmesini temin etmek ve cami merkezli din hizmetlerindeki etkinlik ve verimliliği artırmak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığınca çeşitli projelerin hayata geçirildiği bilinmektedir. Bu çerçevede cami merkezli din hizmetlerinde verimliliğin artırılması için genelgedeki hususlara dikkat edilmesi istenmektedir. Programın uygulanmasında cami görevlilerinin tamamı görev alacak.

Genelgedeki bazı öne çıkan maddeler şu şekilde

  • Öğle veya yatsı namazından önce "Din Görevlisi ile 365 Gün" projesi kapsamında bir ayet, bir hadis, bir dua ve bir fetva okunacak ve Başkanlığımız yayınlarından istifade edilerek cemaate açıklanacaktır. 
  • Cami veya müştemilatında din görevlileri için bir oda oluşturulacak. Müftülükçe hazırlanan programların uygulanması için imkânlar ölçüsünde cami müştemilatında "Dini Danışmanlık Bürosu" açılacaktır. Mekân oluşturulamayan camilerin uygun bir bölümünde bu hizmetler yürütülecektir.
  • Çift görevli camilerde haftalık izin günleri hariç, görevliler camide hazır bulunacaklar ve vakit namazlarını sırayla kıldırıp müezzinlik yapacaklardır.
  • Her il ve ilçede en az bir camide haftada bir gün (cumartesi-pazar) Başkanlığımız yayınları arasında bulunan hadis kitaplarından hadis sohbeti tertip edilecek.
  • Cami dersleri belrtilen kaynak eserlerden istifade edilerek etkin şekilde uygulanacak.
  • Sabah namazı buluşmaları devam edecek.
  • Vatandaşlarımızın cemaatle kılınan namaza yetişebilmesi için akşam namazının farzından önce iki rekât namaz kılınacak kadar beklenecektir.
  • Ayrıca 05.03.2013 tarihli ve 514 sayılı "Camilerin Açık Tutulması Genelgesi" yürürlükten kaldırılmıştır.

Genelgenin tamamına ulaşmak için TIKLAYINIZ

 

GÜVENİLİR KAYNAK

2011 yılından bu yana sınav sistemini takip ederek son sınav sistemine uygun olarak titizlikle hazırlanan Ferhat Erdoğan'ın Mbsts kitabının genişletilmiş baskısı 832 sayfa olarak Yediiklim yayınlarından çıktı.

Kitabımız; Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde çalışan tüm İmam-hatip, Müezzin-Kayyım ve Kur'an Kursu Öğreticilerinin sınav sonrasında da devamlı surette başvuracağı kaynak bir eserdir.


8. Yılımızda Genişletilmiş ve Güncellenmiş Baskımız 

Toplam 832 sayfa

ÖSYM Sınav Sistemine Uyumlu

Tablo-Çizelgeli Konu Anlatım ve Konu Testleri

Özel Dizgi Sayesinde Okuma Kolaylığı

Yazar: Ferhat ERDOĞAN

Yayınevi: Yediiklim
 

KİTAPTAKİ ÜNİTELER:

1- Kur’an-ı Kerim ve Tecvid, 2-Tefsir, 3-Akaid-Kelam ve Mezhepler, 4-Fıkıh ve İlmihal, 5-Siyer, 6-Hadis, 7-İslam  Tarihi ve Eserler, 8-Dinler Tarihi, 9-Dini Terimler

KİTAP SİPARİŞ:    

(Mesai saatleri içerisinde) 
 0850 455 06 07
 0530 879 15 16


ONLİNE SATIŞ SAYFASI >>>

MBSTS SINAV TARİHİ :

2020 MBSTS sınavı, 2020 Nisan ayında yapılacaktır.

MBSTS SINAV BAŞVURU TARİHİ:

2020 Şubat ayı içerisinde başvurular alınacaktır.

www.mbstsinavi.com

mbsts kitabı

Kaynak: Editör:
Etiketler: DİYANET'TEN, YENİ, GENELGE,
Haber Yazılımı