mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
15 Aralık 2019 - Pazar 14:25
 
Dünya üçüncüleri Türkiye'den
Uluslararası Hafızlık ve Kur'an-ı Kerimi güzel okuma yarışmasının dünya üçüncüleri Türkiye'den
İSLAM ve İLİM Haberi
Dünya üçüncüleri Türkiye'den

Uluslararası Hafızlık ve Kur'an-ı Kerimi güzel okuma yarışmasının dünya üçüncüleri Türkiye'den, Düzce Cumayeri Merkez Yeni Camii İmam Hatibi Said Sezer ve İstanbul Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi öğrencisi Abdülkerim İleri oldu.

unus’ta bu yıl 17. si yapılan Uluslararası Hafızlık ve Güzel Kuran okuma yarışmasında Güzel Kuran okuma dalında dünya üçüncüsü Türkiye’den çıktı.

Yarışmaya Düzce Cumayeri Merkez Yeni Camii'nden katılan imam hatip Said Sezer dünya üçüncüsü oldu.

Fas, Tunus, Cezayir ve Türkiye’den olmak üzere 5 jüriden oluşan değerlendirme heyeti 20 ülkeden 23 yarışmacıyı değerlendirdi.

Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezinden kıraat hocası Talip Akbal jüride yer alarak Türkiye'yi temsil etti.

Bahreyn Uluslararası 16. Seyyid Cüneyd Alem Hafızlık ve kuranı Kerim’i güzel okuma yarışması'nda ise Türkiye'yi İstanbul Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi öğrencisi Abdülkerim İleri temsil etti.

2 dalda düzenlenen yarışmaya 70'e yakın ülkeden başvuran yarışmacılar ilk önce online elemesinden geçti. Ön elemeyi geçen 20 yarışmacı hafızlık, 10 yarışmacı da Bahreyn'de finale katıldı. 23-27 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen final yarışmalarında Hafızlık dalında birinciliği Libya, ikinciliği Bahreyn ve üçüncülüğü Suriye'den katılan yarışmacılar elde etti. 

Güzel Kur'an Okuma dalında ise birinciliği Bahreyn, ikinciliği Mısır, üçüncülüğü ise Türkiye'den katılan yarışmacılar elde etti.

Bahreyn'de düzenlenen yarışmada Jüri olarak Türkiye'yi Yaşar Çuhadar temsil etti.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dünya, üçüncüleri, Türkiye'den,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı