mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
15 Ekim 2019 - Salı 10:59
 
Erbaş: Biz kıyamete kadar bir daha İstiklal Marşı yazmayacağız inşaallah
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Muğla’da din görevlilerine yaptığı konuşmada “Biz kıyamete kadar bir daha İstiklal Marşı yazmayacağız inşallah.” dedi
İSLAM ve İLİM Haberi
Erbaş: Biz kıyamete kadar bir daha İstiklal Marşı yazmayacağız inşaallah

Muğla'da din görevlileriyle bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Türkiye’nin güneyinde oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek için Barış Pınarı Harekatı düzenleyen Mehmetçiğe, "Hazreti Peygamberin mazlum kim olursa olsun, zalim kim olursa olsun her zaman mazlumun yanında yer aldığını anlatarak, “İslam budur. Nereden mazlum varsa hep o mazlumu kurtarmak için Müslümanların kılıcı kalkmıştır. O yüzden Peygamber Efendimiz, ‘Cennet kılıçların gölgesi altındadır.’ O kılıçlar zalimler için kalkarsa cennet o kılıçların gölgesi altındadır. İnsanlara zarar verenler, teröristler için kalkarsa o zaman cennet, o kılıçların gölgesi altındadır. Kılıç artık semboldür. O kılıcın yerini bugün askerimizin silahı almıştır. Rabbim askerimizi muhafaza eylesin. Ordumuzu şanlı ordumuzu zalimlere karşı terör odaklarına karşı muzaffer eylesin.” şeklinde dua etti.

Biz kıyamete kadar bir daha İstiklal Marşı yazmayacağız inşallah

Millet olarak tekrar İstiklal Marşı'nın yazılmayacağanı ifade eden Erbaş " Yeri geldiğinde canımız ortaya koyuyoruz. Diyoruz ki, ‘Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda? Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda. Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda, Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.’ öyle mısralar yazmış ki istiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy, sonunda amin dedirten mısralardır bunlar. ‘Rabbim bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ diye dua etmiş ya, o duası da kabul olmuş ki, biz istiklalimize her zaman sahip çıkıyoruz. Biz kıyamete kadar bir daha İstiklal Marşı yazmayacağız inşallah. İstiklalimize sahip çıkacağız.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erbaş:, Biz, kıyamete, kadar, bir, daha, İstiklal, Marşı, yazmayacağız, inşaallah,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı