mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
19 Temmuz 2019 - Cuma 19:03
 
Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş
DİYANET Haberi
Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş

Türkiye Diyanet Vakfı yedi kıtada mazlumlara umut olmaya devam ediyor. Hayırsever milletimizin emanetlerini mazlumların sofralarına götüren Türkiye Diyanet Vakfı sizi de hayra davet ediyor.

Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl da #KurbanınıPaylaşKardeşinleYakınlaş sloganıyla vekaletle kurban organizasyonu başlattı.

Bir hisse deyip geçmeyin!

Geçtiğimiz yıllarda mazlum coğrafyalara götürülen kurban hisselerinden etkilenen 600 kişilik bir kabile müslüman olmuştu. 

Din, dil ayrımı gözetmeksizin yapılan çalışmalarla gayrimüslimlerin kalplerinin İslam’a ısındığını ifade eden Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mehmet Polat, Diyanet Haber'e yaptığı açıklamasında:

“Bu çalışmalar neticesinde de ihtida hikayeleri oluyor. Senegal’de geçen kurban faaliyetinde et dağıtımının yapıldığı 600 kişilik Hristiyan kabile topluca Müslüman oldu. Onların çocukları başkent Dakar’da hafızlık eğitimi alıyor. Gittiğimiz yerlerde İslam’ın merhametini ve kuşatıcı kültürünü tanıtıyoruz. Bu sene de Vekaletle Kurban çalışmalarımız kapsamında Türkiye’de 72 il, 202 ilçenin 278 kesim noktasında, yurt dışında ise 149 ülkenin 443 bölgesinde mazlum ve muhtaç kardeşlerimize halkımızın yardım elini ulaştırmaya devam edeceğiz” dedi.

#KurbanınıPaylaşKardeşinleYakınlaş

diyanet kurban

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kurbanını, Paylaş, Kardeşinle, Yakınlaş,
Haber Yazılımı