mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
23 Haziran 2022 - Perşembe 11:36
 
Ravza ziyaretleri randevu alınarak yapılıyor
Ravza ziyaretleri randevu alınarak yapılıyor
GÜNDEM Haberi
Ravza ziyaretleri randevu alınarak yapılıyor

Hac organizasyonu kapsamında Medine’de yürütülecek hizmetlerle ilgili Diyanet Haber’e açıklamalarda bulunan Medine Koordinasyon ve İskan Ekip Başkanı Zeyd Özel, “Bu yıl hacı adaylarımızın Ravza ziyaretini, koordinasyon ekibimizde görevli personelimiz tarafından randevu alınarak gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü bu yıl hac farizasını yerine getirecek hacı adaylarının kutsal topraklardaki konaklama, ulaşım, sağlık, yemek gibi tüm ihtiyaçlarını karşılamak için Mekke ve Medine’de eş zamanlı hazırlıklarını tamamladı.

Hac organizasyonu kapsamında Medine’de yürütülecek hizmetlerle ilgili açıklamalarda bulunan Medine Koordinasyon ve İskan Ekip Başkanı Zeyd Özel, Türkiye’den Medine’ye ilk 7 Haziran’da yola çıkan İstanbul Sabiha Gökçen 1 kafilesi olduğunu söyledi.

  

Medine’ye gelen hacı adaylarının ilkin Peygamber Efendimizin kabrinin bulunduğu Hücre-i Saadet'i selamladıklarını ve Mescid-i Nebevi'yi ziyaret ettiklerini ifade eden Özel, “Hacı adaylarımız, Peygamber Efendimizin kabri ile minberi arasında yer alan Ravza-i Mutahhara'da namaz kılmaya ve dua etmeye büyük önem veriyorlar.” dedi

Ravza-i Mutahhara’nın 'Yeryüzünde cennet bahçelerinden bir bahçe' olarak ifade edildiğini hatırlatan Özel, buradaki yoğunluğa dikkat çekerek, “Bu yıl hacı adaylarımızın Ravza ziyaretini, koordinasyon ekibimizde görevli personelimiz tarafından randevu alınarak gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu. 

Özel, Medine’ye gelen hacı adaylarından 6 bin 434’ünü Mekke’ye uğurladıklarını belirterek, “Hacı adaylarımız, Medine-i Münevvere’de Uhud Dağı, Hendek, Kıbleteyn Mescidi ve Kuba Mescidini görevlilerimiz eşliğinde ziyaret ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

Medine’de  hacı adaylarına iki öğün sıcak yemek, bir öğün de kumanya verdiklerini dile getiren Özel, bunun yanı sıra hacı adaylarının hurma ve hediyelik eşyalarını göndermek için Diyanet-PTT iş birliği ile kargo hizmeti verdiklerini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ravza, ziyaretleri, randevu, alınarak, yapılıyor,
Haber Yazılımı