mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
16 Ocak 2019 - Çarşamba 23:06
 
Roman Vatandaşlara Özel Sohbet ve İkram
Çiğli'de Roman Vatandaşlara Özel Sohbet ve İkram
DİYANET Haberi
Roman Vatandaşlara Özel Sohbet ve İkram

İzmir Çiğli İlçe Müftülüğünün organize ettiği programda, Güzeltepe camiinde Roman vatandaşlar için sohbet edildi, bilgi yarışması yapıldı ve tatlı ikramı yapıldı.

Çiğli ilçesi Şirintepe ve Maltepe mahallesi cami görevlileri, farkındalık oluşturması açısından mahallede bulunan roman vatandaşları ev ev dolaşarak camide belli gün ve saatte sohbet edileceği davetinde bulundular. Daveti memnuniyetle karşılayan roman vatandaşlar camiye sohbet dinleyeme geldiler. 

İlçe Vaizi Fatih ÖZDEN, “İbadet ve Namaz” konulu sohbet yaptı. İlçe Vaizi Fatih ÖZDEN konuşmasında namazın Allah ile aramızdaki en büyük bir bağın olduğu, hem dünya için hem de ahiret için çalışmamız gerektiğini, cami-cemaatden ayrı kalmamamız gerektiğini, İlçe Müftülüğün hizmetlerinde olduğunu dile getirdi. Cami görevlileri Celal İnce ve İmam-Hatip Ferhat Erdoğan’da, roman kardeşlerimiz için cami içinde ve cami dışında her türlü Din hizmetleri için seferber olduklarını, gerek Kur’an-ı Kerim öğretme, gerek dibi bilgiler öğretme ve hatta okuma yazma bilmeyenler için destek olabileceklerini dile getirdiler.

Sohbet sonrası hediyeli bilgi yarışması tertip edildi. Program sonrasında herkese ilmihal kitabı dağıtıldı ve tatlı ikramı yapıldı. Bu birliktelikten hoşnut kalan Roman vatandaşlar memnuniyetlerini dile getirdiler

Kaynak: Editör:
Etiketler: Roman, Vatandaşlara, Özel, Sohbet, ve, İkram,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı