mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
21 Aralık 2014 - Pazar 16:04
 
Sınav Ücretindeki Yüzde Yüz Artış Kabul Edilemez
Bayraktutar Dört senede 15 tl artan MBSTS sınav ücreti bir senede 40 lira artamaz açıklamasında bulundu.
- Haberi
Sınav Ücretindeki Yüzde Yüz Artış Kabul Edilemez

Bayraktutar Dört senede 15 tl artan MBSTS sınav ücreti bir senede 40 lira artamaz açıklamasında bulundu.

Mersin teşkilat çalışmasında konuşan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar Din görevlilerinin ne kadar zor şartlar altında çalıştığını görenler, talep ettikleri ücretlerde vicdansızlık yapamazlar.Yüzde yüz yapılan artış kabul edilemez.

Enflasyon, üfe, tüfe hangisini hesaplarlarsa hesaplasınlar dört senede 15 lira artan sınav ücretine bir senede 40 lira artışı açıklayamazlar’ ifadelerini kullandı. Teşkilat çalışmalarına büyük bir hızla devam eden Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar sendikamız hedeflediği kazanımlar noktasında ısrarla çalışmalarını sürdürmektedir. Din görevlilerinin hafta sonu tatillerindeki ısrarımız sürerken hala imamların ceplerinden çıkarılmaya çalışılan abartı rakamlar karşısında susacağımızı hiç kimse düşünmesin. Biz yetkili sendika olarak gerekli organlara bu tepkimizi bildirdik. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde yapılan sınavlarda dört senede sadece 15 tl artış yapılırken YÖK tarafından yapılacak olan sınav ücreti nasıl oluyor da bir senede 40 lira zamla üyelerimizden talep ediliyor bu konu kabul edilemez’ şeklinde konuştu.

Diyanet-Sen adına atılmış olan her adımın üyelerinin talepleri doğrultusunda şekil alacağını ifade eden Bayraktutar ‘Koltuk sevdasında olmadık olmayız, bizim derdimiz üyelerimizin derdiyle dertlenmektir. Oturduğumuz yerden melal okumak yerine çalışanın taleplerini de dile getirmek peşinde koşmak boynumuzun borcudur.

Fahri ve Vekillerin durumunu değerlendiren Bayraktutar; sendikamız bu güne kadar hedeflediği konulara adım adım ulaşmıştır. Diyanet İşleri Başkanlığımız fahri ve vekilleri ihtiyaçları doğrultusunda çalıştırmaktadır. Yaptığımız araştırmalarda bu çalışanlarımızın kadrolu olan arkadaşlarımızın yükünü hafiflettiğini, istenilen görevi harfiyen yerine getirdiklerini görüyoruz. Başkanlıkla yaptığımız görüşmelerde eğer ki ihtiyaç varsa ki var, bu arkadaşlarımızın yeterlik durumları da gözden geçirilerek kendilerine gereken imkan tanınmalı dedik. Bu konuda çalışmalarımız sürmektedir. Umarım çaresiz zor durumda kalan fahri ve vekiller en kısa zamanda hak ettikleri kadrolarına ulaşır ifadelerini kullandı.


 

Kaynak: Editör: admin
Etiketler: Sınav, Ücretindeki, Yüzde, Yüz, Artış, Kabul, Edilemez,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı