mbsts kitabı Ferhat Erdoğan
Haber Detayı
08 Kasım 2018 - Perşembe 14:54
 
Sözleşmeli 1213 personel eğitime alınıyor
Diyanet İşleri Başkanlığı, 1213 sözleşmeli İmam Hatibi 59 günlük eğitimle mesleğe hazırlayacak.
EĞİTİM Haberi
Sözleşmeli 1213 personel eğitime alınıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ataması gerçekleştirilen 1213 sözleşmeli İmam Hatibin katılacağı mesleğe hazırlık eğitimi için 81 il müftülüğüne yazı gönderildi.. 

Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yeni atanan imamlara yönelik “Mesleğe Hazırlık Eğitim Programı” hazırlandı. Büyük bir titizlikle hazırlanan programda, bir din görevlisinin meslek hayatı boyunca ihtiyaç duyacağı bilgiler ve pratiklere ağırlık verildi. 

Kimler Eğitime Alınacak?

59 gün sürecek eğitim kapsamında diğer pek çok hizmet içi eğitimlerde olduğu gibi yine Kur’an-ı Kerim ve Tecvid Bilgisi kursun temelini oluşturacak. Etkili hutbe ve vaaz sunumu için hitabet konularının da planlandığı kurslara mezuniyet durumuna göre İmam Hatip+Hafızlar alınacak.

Eğitimler Nerelerde Verilecek?

Eğitimler, Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı 17 noktada, Dini Yüksek İhtisas Merkezleri ile Eğitim Merkezi Müdürlüklerinde verilecek.

Eğitimler Ne Zaman Başlayacak?

Eğitimler 21 Kasım 2018 Çarşamba günü başlayıp 18 Ocak 2019 Cuma günü sona erecek. Mürcaat ve tercihler, Müftülükler üzerinden 12 Kasım 2018 Pazartesi saat 10:00'da başlamak üzere 16 Kasım 2018 Cuma gününe kadar alınacak. Buna Göre Kur’an-ı Kerim Okumaya Giriş, Talim Üzere Yüzüne Okuma, Tecvit ve Talim Uygulamaları, Kur’an Meâli, Temel Dini Bilgiler, İmamlık ve Müezzinlik Formasyonu, Başkanlık Teşkilatı ve Mevzuatı gibi derslere yer verilecek. 

Kurs Sonunda Sınav Var mı? 

59 gün süreyle devam edecek kursun sonunda katılımcıların heyecanla beklediği “sınav var mı?” sorusu en çok merak edilen konuların başında geliyor. Diyanet İşleri Başkanlığı bugüne kadar düzenlediği Mesleğe Hazırlık Kurslarının tamamında sınav yaptığı gibi bu kurs sonunda da sınav yapacak.  Kursa Katılanlara Sertifika Verilecek mi? 59 gün süreyle verilecek mesleğe hazırlık kursuna katılan ve başarılı olan personele Başkanlık tarafından belge verilecek.

 

dhbt kitabı ferhat erdoğan yediiklim


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sözleşmeli, 1213, personel, eğitime, alınıyor,

Ferhat Erdoğan mbsts

Haber Yazılımı